Botoks Uygulamaları

Kozmetik İşlemler

Botoks Uygulamaları

BOTOKS İLE KIRIŞIKLIKLARIN TEDAVİSİ

Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen bir toksindir. Nörolojik ve göz hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılan botoks, doğru uygulandığında en güvenli işlemlerden biridir. Estetik dermatolojide ise yüzde mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların tedavisinde uygulanmaktadır. Botoks, kaslarda geçici bir süreyle gevşemeye neden olur. Kaslarda kasılma olmayınca mimiğe bağlı kırışıklıklar azalır ya da kırışıklığın oluşması engellenir. Botoks en fazla yüzün 1/3 üst bölgesine; kaş arası, alın çizgileri, göz çevresinde bulunan ve kazayağı denilen çizgilere uygulanır. Erken başlandığında koruyucu özelliği vardır. Ayrıca dudak çevresinde sigara çizgilerinde, burun ve boyun çevresinde de kullanımı vardır. Etkisi 4-7 gün içinde başlar. 4-6 ay sonra uygulamayı tekrarlamak gerekir.

BOTOKS İLE TERLEME TEDAVİSİ

Terleme vücut ısısının dengelenmesi için gerekli doğal bir cevaptır. Bazı kişilerde ter üretimi normalden fazla olabilir. Bu aşırı terleme durumuna hiperhidrozis denir. Bazı sinir sistemi hastalıkları veya hormonal hastalıklar aşırı terlemeye neden olabilir. Ancak çoğu kişide altta yatan bir hastalık bulunmaz. Sıkılma veya utanma gibi emosyonel durumlarda da ortaya çıkabilir. Botoks dermatolojide el, ayak, koltuk altı terlemesinde uygulanmaktadır. Etkisi 4-7 gün içinde başlar. 4-6 ay sonra uygulamayı tekrarlamak gerekir. Koltuk altı terlemesinde lokal anestezik krem sürülmesi ağrıyı azaltır.

Botoks UygulamalarıKadıköy
Bilgi! Sayfamızda bulunan tüm bilgiler, bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir danışan üzerinde etkili olacağı anlamına gelmemektedir.

Çiftehavuzlar Bağdat Cad. Konak Ap. 189/5

Kadıköy - İstanbul

0216 368 90 58

Telefon ile İletişim

Çalışma Gün ve Saatleri

Ptesi - Ctesi : 9:00 - 19:00

Randevu için

0216 368 90 58
WhatsApp ile Hemen Ulaş!